» یک وکیل ملکی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یک وکیل ملکی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

سلام و درود خدمت همه شما عزیزان و همراهان. در این مقاله قصد دارم تا درباره ویژگی‌های یک وکیل ملکی برای شما عزیزان صحبت کنم تا اطلاعات مفیدی برای افرادی که قصد دارند تا برای حل مشکلات ملکی خود از یک مشاور حقوقی ملکی استفاده کنند ارائه دهم. این مقاله را تا آخر مطالعه کنید و با اشتراک گذاری این مقاله از این وبلاگ حمایت کنید.

وکیل ملکی به چه کسی می‌گویند؟

فردی که در رشته حقوق تحصیل کرده است و به صورت تخصصی بعد از گرفتن پروانه وکالت خود در زمینه پرونده های ملکی فعالیت می‌کند و اطلاعات بالایی در خصوص موضوعات ملکی داشته باشد، وکیل ملکی می‌گویند.

حال ممکن است با استفاده از تبلیغات مختلف با وکلای زیادی آشنا شوید که ادعا دارند مهارت و تجربه بسیار بالایی در موضوعات ملکی دارند. در بخش های بعدی ویژگی هایی را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید یک وکیل ملکی با تجربه را به خوبی تشخیص دهید.

اطلاعات کامل درباره مسائل تخصصی ملکی

یک وکیل ملکی خوب باید به صورت کامل و مفید درباره موضوعات تخصصی ملکی اطلاعات داشته باشد. برای مثال باید با موضوعات مربوط به ساخت و ساز، مهندسی سازه، شهرداری، حقوق ملک، قرارداد ها و ... آشنا باشد تا بتواند پرونده‌های ملکی را به صورت کامل و مفید بررسی کند.

تجربه بالا در پرونده‌های ملکی متعدد

باید توجه داشته باشید که وکالت فقط بندهای قانونی و مسائل تئوری نیست. یک وکیل ملکی متخصص باید تجربیات زیادی نیز در پرونده‌های مختلف داشته باشد و با مشکلات مختلف حقوقی ملکی آشنا باشد. تجربه یک وکیل باعث می‌شود تا راه‌حل های سریع‌تر، کم هزینه‌تر و مناسب‌تری برای پرونده‌های شما ارائه کند.

 تسلط کامل بر قوانین و ماده‌های قانونی ملکی

درست است که تجربه در روند حل پرونده تاثیر بسیار مفید و خوبی دارد اما دانش یک وکیل از موضوعات تئوری و قوانین و ماده‌های قانونی مربوط به موضوعات ملکی نیز می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد و یک امر بسیار واجب است. دانش یک وکیل از قوانین مهم‌ترین ویژگی‌ای است که تمامی افراد متقضی از وکیل خود انتظار دارند.

قدرت ارتباطات سالم و قوی

وکیلی که ارتباطات خوب و قدرتمندی در سطح جامعه و در مراکز مختلف داشته باشد، می‌تواند بسیار راحت‌تر و قوی‌تر پرونده شما را بررسی کند و نتیجه مناسبی از آن بگیرد.

البته باید توجه کنید منظور از رابطه، روابط اجتماعی سالم است و روابطی که غیر سالم باشند و در راستای مسائل غیر قانونی باشند هیچ ارزشی ندارد و تنها باعث بی‌نظمی و جرم و جنایت های بسیار و پیچیده تر کردن پرونده شما می‌شود.

قدرت کلام و نگارش قوی

توجه داشته باشید که یک وکیل خوب باید بتواند خوب، قدرتمند، تاثیرگذار و جذاب صحبت کند و حرف بزند تا موضوعات و حق و حقوق را به درستی بیان کند.

همچنین باید قدرت نگارش و نویسندگی بسیار خوبی داشته باشد تا بتواند موضوعات را به صورت کاملا شفاف و درست بنویسد و بیان کند. این ویژگی ها از خصوصیات یکی وکیل ملکی نیز محسوب می‌شود.

نتیجه گیری

قبل از انتخاب یک وکیل ملکی تخصصی حتما تحقیقات لازم را انجام دهید و با توجه به رزومه وکیل تصمیم گیری کنید. با توجه به ارزش بالای ملک و املاک در ایران، انتخاب یک وکیل ملکی متخصص می‌تواند در حفظ سرمایه شما بسیار تاثیر گذار باشد و حل موضوعات مربوط به املاک ارزش انتخاب یک وکیل متخصص ملکی را دارد.

از اینکه این مقاله رو مطالعه کردید بسیار سپاسگزارم.


فرم ارسال نظر